Vājdzirdīgie bērni slido, dejo, spēlē klavieres un mācās ķīniešu valodu!
Rudens ir laiks, kad vecāki cenšas iekārtot savu bērnu kādā interešu pulciņā. Piedāvājums ir liels. Vai bērni ar dzirdes aparātiem un kohleārajiem implantiem var apmeklēt pulciņus kopā ar “parastajiem”, normāli dzirdošajiem bērniem? Atbilde ir – jā! To var un vajag darīt! Kā saka Gustava mamma Jana: "Iespējams, ka būs grūtāk, bet viss notiek un notiek labi!"
Sabīne Pētersone: Mūsu meita mācās Rīgas Valdorfskolas mūzikas klasē, spēlē klavieres un dzied korī. Koncertē gan skolā, gan izbraukumos. Labi peld un slēpo. Bet viņas sirds aicinājums ir zīmēšana. Stella lieto aizauss dzirdes aparātiņus.
Attēlā: Stella
Barba Vilima: Emīlija un Roberts dejo. Abiem ir kohleārie implanti. Emīlija spēlē klavieres.
Attēlā: Emīlija un Roberts (lielākie bērni)
Attēlā: Rūta
Anna Libarte: Mana dejotāja dejo kopā ar visiem pārējiem Ogrē.
Attēlā: Gustavs.
Tatjana: Mūsu meita iet keramikas pulciņā.
Diāna Ozoliņa: Ričards, kuram tagad ir 13 gadi, agrāk nodarbojās ar hip-hop dejām, bet tagad trenējas futbolā. Viņš pieteicies arī jaunsardzē un sācis mācīties ķīniešu valodu! Tagad viņš grib apgūt arī programmēšanu. Angļu valoda viņam ļoti laba, krievu valoda gan nepadodas.
Attēlā: Ričards
Attēlā: Elizabete Nelsone
Attēlā: Elizabete Ūbele
Attēlā: Haralds
Sandra Ūdre: Laurai tagad ir 14 gadi. 3 gadu vecumā viņa saņēma dzirdes aparātiņus. Laura mācās Limbažu vidusskolā, parastā, lielā klasē. Vairākus gadus viņa apmeklēja tādus radošos pulciņus kā filcēšana, vizuālā māksla, stikla apgleznošana, keramika. Pēdējos gados viņa sporta skolā trenējas volejbolā.
Attēlā: Laura (centrā, ar bumbu)
Anita Roga: Aksels aizraujas ar sitamo instrumentu spēli.
Attēlā: Aksels
Attēlā: Mārcis
Rolands Jastrežemskis: Elziņu 3 gadu vecumā aizvedām uz dejošanu. Arī viņai ir divi implantiņi.
Attēlā: Elza
Attēlā: Mia
Sanita Kalniņa: Agate (abām ausīm implanti) mācās sākumskolā " Valodiņa" un tur spēlē basketbolu un zīmē. Ārpus skolas viņa nodarbojas ar hip-hop dejošanu. Dejot viņai ļoti patīk un labi padodas. Vēl Agate jāj ar zirgu.
Attēlā: Agate
Viens no iedvesmojošākajiem piemēriem ir Kirils Švidčenko, kuram ir gan redzes, gan dzirdes traucējumi, bet kurš spēlē ģitāru, un ir piedalījies daudzos talantu konkursos un "Nāc līdzās!" pasākumos.
Attēlā: Kirils Švidčenko
Vairāki tagad jau pieaugušie vājdzirdīgie cilvēki atceras, kādus pulciņus viņi apmeklējuši bērnībā.
Nacionālās bibliotēkas darbiniece Māra Ruva bērnudārza laikā nodarbojās ar daiļslidošanu, un esot bijuši labi panākumi. Mācoties "Valodiņā", viņa dejoja tautiskās dejas un apstrādāja dzintaru. Vēlāk pārgāja un basketbolu. Kad spēlēja, tad dzirdes aparātu noņēma – lai bumba netrāpa pa aparātu. Vienu reizi mēģināja jāt uz zirga, bet tā līgojās uz viņa muguras, ka dzirdes aparāts nokrita zālē, un ar to viņas jāšanas mēģinājumi beidzās. Vēl Māra gāja sveču liešanas un jauno autoru pulciņos Rīgas pionieru pilī. Īslaicīgi pamēģināja piedalīties arī zīmēšanas pulciņā, bet šī lieta nav padevusies.
Māksliniece un Rīgas domes deputāte Rūta Mežavilka arī bērnībā vienu gadu gāja daiļslidošanas pulciņā Mežaparkā un spēlēja klavieres - bet mājās.
Titulattēlā: Vājdzirdīgo bērnu talantu konkursa dalībnieki.