Aptauja par subtitriem un zīmju valodu televīzijā

Aicinām uz konferenci PIEEJAMĪBA - CEĻŠ, KURU EJAM

Titri un digitālā dziesmu grāmata Sadziedāšanās naktī

Ar audiogidu Rīgas pilī

Mākslīgais intelekts un tehnoloģijas cilvēku ar invaliditāti dzīvē

Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija
SUSTENTO, Tilde - tehnoloģiju lokalizācijas uzņēmums Baltijā,
Labklājības ministrija un Latvijas Universitāte 8.decembrī plkst.
10:00 - 16:30 LU Zinātnes mājā Jelgavas ielā 3, Rīgā, organizē
konferenci par mākslīgā intelekta lomu tādu tehnoloģiju un
risinājumu veidošanā, kas atvieglo cilvēku ar invaliditāti dzīvi un
veicina neatkarību un patstāvību Latvijā.
Konferencē aicināti piedalīties cilvēki ar invaliditāti, nevalstiskās organizācijas, speciālās izglītības iestāžu pārstāvji, politikas veidotāji, tehnoloģiju uzņēmumi, augstākās izglītības iestāžu pārstāvji un ikviens interesents.
NĀC LĪDZĀS ZIEMASSVĒTKOS 8. decembrī Rēzeknē

Tradicionālais labdarības koncerts NĀC LĪDZĀS ZIEMASSVĒTKOS! šogad notiks 8. decembrī Latgales vēstniecībā GORS Rēzeknē. Kā parasti, tur uzstāsies bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām.
Paredzēts, ka arī šogad dalībnieku vidū būs Valmieras Gaujas krasta vidusskolas attīstības centra jaunieši un pirmsskolas mazie dejotāji “Mazās bitītes”, Rīgas Ēbelmuižas pamatskolas 2 surdo grupas, Daugavpils Stropu pamatskolas – attīstības centra pirmsskolas zvangu duets un ģitārists Kirils Švidčenko, kuram ir gan redzes, gan dzirdes traucējumi.
21. novembrī FB notiks tiešsaistes pasākums VIDES UN DIGITĀLĀS PIEKĻŪSTAMĪBAS PERSPEKTĪVA

Tiks nodrošināts zīmju valodas tulks un reāllaika titri.
Iespēja piedalīties izstādē PASAULE AP MANI

Latvijas Mazturīgo Atbalsta biedrība DACE sadarbībā ar NVO namu rīko Bērnu ar īpašām vajadzībām radošo darbu izstādi "Pasaule ap mani".
Uz izstādi tiek aicināti bērni un bērni ar īpašām vajadzībām, atnesot savu pašdarināto darbu, ar rokām darinātu darbu (darbi, kas liekami uz galda un uz zemes).
Rīgas Starptautiskais filmu festivāls un vides pieejamība

Aicinājums piedalīties Balsu talkā!

Cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem ļoti aktuāla ir
runas transkribēšana jeb runas automātiskā atšifrēšana. Lai šī
šifrēšana būtu kvalitatīva, jāsavāc ap 1000 stundu garu balss
ierakstu. Šobrīd vēl nav savākta pat piektā daļa. Angļu valodā, kur
savākto balss paraugu skaits ir pietiekams, sistēma vārdus atpazīst
pat tad, ja tie ierunāti ar visspocīgāko akcentu.
Lai savāktu pietiekami daudz ierakstu, cilvēki tiek aicināti piedalīties "Balsu talkā". Jo vairāk cilvēku piedalīsies, jo kvalitatīvāka būs balss atpazīšanas programma.
Vājdzirdīgie bērni slido, dejo, spēlē klavieres un mācās ķīniešu valodu!

Rudens ir laiks, kad vecāki cenšas iekārtot savu bērnu kādā interešu pulciņā. Piedāvājums ir liels. Vai bērni ar dzirdes aparātiem un kohleārajiem implantiem var apmeklēt pulciņus kopā ar “parastajiem”, normāli dzirdošajiem bērniem? Atbilde ir – jā! To var un vajag darīt! Kā saka Gustava mamma Jana: "Iespējams, ka būs grūtāk, bet viss notiek un notiek labi!"
17. septembrī tiksimies Jūrmalā!

Pulcēšanās laikā no plkst. 11 līdz 12, pēc tam iepazīšanās, sarunas, mielošanās, atpūta. Beigu laiks netiek noteikts.
Uz robežas starp divām pasaulēm. Kā palīdzēt iekļauties vājdzirdīgajiem

Bieži vien cilvēki ar dzirdes problēmām tiek iedalīti vienā kategorijā pie nedzirdīgajiem, taču tas nav pareizi. Starp dzirdīgo un nedzirdīgo pasauli dzīvo vājdzirdīgie – cilvēki, kuriem ir dzirdes problēmas, bet kuri komunicē balsī, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" skaidroja Latvijas Vājdzirdīgo atbalsta asociācijas priekšsēdētājs Olafs Slūtiņš, valdes locekle Rūta Mežavilka un "Sadzirdi.lv" dibinātāja Baiba Bicēna. Raidījumu vadīja Kristiāna Lapiņa.
Īstais brīdis teikt “Paldies!” un pieteikt labo darbu darītājus konkursā “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam”

Tiesībsargs sadarbībā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons” un Latvijas Nacionālo bibliotēku jau devīto gadu aicina iedzīvotājus būt vērīgiem, pamanīt un novērtēt mūsu līdzcilvēku nozīmīgo ieguldījumu, piesakot viņus konkursam “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam” . To iespējams paveikt līdz 2. oktobrim. Konkursa balvu piešķir par aktivitātēm, kas ir uzsāktas vai īstenotas laika posmā no 2022. gada 1. septembra līdz 2023. gada 31. augustam.
Homo Novus pasākumi, kuriem nodrošināti subtitri vai tulkojums zīmju valodā.
Pieejamības svētki festivālā Homo Novus
No 30. augusta līdz 9. septembrim Rīgā norisināsies Starptautiskais jaunā teātra festivāls Homo Novus. Šī festivāla ietvaros 2. septembrī Kaļķu ielā 24-1 notiks "Pieejamības svētki".
Apmācību programma neformālajiem aprūpētājiem!

Jūs aprūpējat bērnu vai kādu citu piederīgo ar dzirdes
traucējumiem?
Bēgšana no klusuma pasaules

Starptautiskā konference par izglītību bērniem ar dzirdes traucējumiem

ERASMUS+ projekta TRAP UP* partneri aicina uz starptautiskās konferences noslēgumu, kurā tiks prezentēti projekta rezultāti. Konference notiks kā vebinārs 2023. gada 29. augustā plkst. 14.00–15.30 pēc Centrāleiropas laika.
Audioloģe Dina Tanberga: Cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem valsts atbalsta sistēma nav pietiekama

Publicējam fragmentu no Dinas Tanbergas raksta Delfos.
Latvijā valsts it kā domā par cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem – ja sasniegta noteikta dzirdes zuduma pakāpe, dzirdes aparāti tiek izsniegti bez maksas, saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 250 "Kārtība, kādā Latvijas Neredzīgo biedrība un Latvijas Nedzirdīgo savienība sniedz sociālās rehabilitācijas pakalpojumus un nodrošina tehniskos palīglīdzekļus – tiflotehniku un surdotehniku". Diemžēl šis dokuments paredz ļoti vienkāršotu un monopolizētu pieeju – vismaz attiecībā uz profesionāli un tehniski tik sarežģītu jomu kā surdotehniskie palīglīdzekļi. Nevar būt tā, ka visiem Latvijas cilvēkiem iespēja saņemt dzirdes aparātus ir tikai vienā, valsts "angažētā" vietā (uzņēmumā), bez tiesībām izvēlēties pakalpojuma sniedzēju un produktu, turklāt bez jebkāda kvalitatīva servisa nodrošinājuma.